Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki do pakowania próżniowego cieszą się dużą popularnością w większości gospodarstw domowych. Wykorzystuje się je nie tylko do przechowywania żywności, ale również ubrań. Jakie są ich największe zalety i dlaczego warto je kupić? Przeczytaj poniższy tekst i rozwiej wszelkie wątpliwości. 

Na czym polega pakowanie próżniowe?

Pakowanie próżniowe polega na odessaniu powietrza, dzięki czemu kształt worka dopasowuje się do kształtu przedmiotów, które są w nim przechowywane. Nadmiar powietrza można usunąć szybko za pomocą zwykłego odkurzacza. Brak dostępu tlenu powoduje zmniejszenie objętości, a w przypadku produktów spożywczych, wydłuża ich świeżość. Dodatkową zaletą opakowań próżniowych jest to, że można korzystać z nich wielokrotnie. Są dostępne w różnych rozmiarach.

Worki do pakowania próżniowego wykonane są z nylonu lub polietylenu PE. Wybierając worki do przechowywania żywności, należy zwrócić uwagę, czy posiadają specjalne oznaczenia dotyczące bezpieczeństwa. Muszą być one przeznaczone do kontaktu z żywnością, być bezzapachowe i bezsmakowe. Ponadto, warto upewnić się, że można je używać w niskich i wysokich temperaturach (zamrażarka, zmywarka itd.). 

Gdzie kupić worki do pakowania próżniowego? Poza sklepami internetowymi można szukać ich w marketach budowlanych, większych drogeriach oraz sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. 

Rodzaje worków próżniowych

Najpopularniejszymi rodzajami worków próżniowych są:

  • strukturalne, inaczej moletowane - wyróżniają się tym, że mają po jednej lub obu stronach wyraźną fakturę. 
  • termokurczliwe - są wykorzystywane w branży garmażeryjnej i mięsnej. Materiał, z którego wykonane są tego rodzaju worki są błyszczące, co znacznie uatrakcyjnia wygląd produktu.

 

Worki foliowe do pakowania próżniowego odzieży i pościeli

Osoby, których szafy dosłownie pękają od nadmiaru odzieży, często inwestują w worki do pakowania próżniowego. Pozwalają one w widoczny sposób zmniejszyć objętość przechowywanych materiałów - aż do ok. 70 %. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca, bez konieczności pozbywania się ulubionych ciuchów. W ten sposób można skutecznie przechować ubrania po dzieciach, czy nieużywaną pościel. Pakując je w worki próżniowe i pozbywając dostępu tlenu, ma się gwarancję ochrony przed molami, zakurzeniem, wyblaknięciem, wilgocią, roztoczami i nieprzyjemnymi zapachami. Odzież i bielizna pościelowa po wyjęciu z worka próżniowego nadal pozostaje czysta i pachnąca. Tak jakby była dopiero co wyciągnięta z pralki. 

Worki próżniowe mogą okazać się niezbędne również w przypadku przechowywania ubrań sezonowych. To idealne rozwiązania na czas remontów, kiedy istnieje potrzeba zabezpieczenia np. drogich sukienek, czy garniturów przed kurzem i pyłem. Worki tego rodzaju mogą okazać się przydatne podczas przeprowadzek.