Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki typu Big Bag cieszą się niesłabnącą popularnością wśród przewoźników materiałów sypkich i nie tylko. Sprawdzają się w przypadku przechowywania pozostałości budowlanych, a także produktów spożywczych i rolnych. Czym charakteryzują się worki Big Bag? W jaki sposób można przewozić w nich gruz?

Czym są worki typu Big Bag

Worki typu Big Bag na gruz to alternatywa dla ciężkich, topornych i zajmujących dużo miejsca kontenerów. Ich największą zaletą jest lekkość i ergonomiczny kształt, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele miejsca, a co za tym idzie przetransportować znacznie więcej materiału. Występują w kilku rozmiarach: 62,5×62,5x120cm - przeznaczone są do przewożenia nawozów, kostki granitowej i gruzu, 90x90x120cm - możne je nabyć w wielu wersjach. Ten z czterema uchwytami i płaskim dnem można śmiało wykorzystać do przechowywania i transportu gruzu, 70x110x120cm - nadaje się do m.in. pelletu, gruzu, czy ziemi. Worki typu Big Bag występują w wersjach jedno- i wielorazowych. Największe worki mieszczą w sobie aż 2 tony pozostałości budowlanych. To wystarczająco dużo dla klientów indywidualnych, którzy chcą zachować porządek w miejscu remontu, czy podczas budowy domku jednorodzinnego.

Jak wybrać worki Big Bag na gruz?

Bardzo ważnym parametrem worków na gruz Big Bag jest materiał ich wykonania. Worki wielkogabarytowe wykonane są z tkaniny polipropylenowej, która może być powlekana lub niepowlekana. Co to oznacza? Powlekane Big Bag służą przede wszystkim do transportu materiałów spożywczych, które są szczególnie narażone na wilgoć (gwarantują ok. 97% nieprzepuszczalności). Przed zakupem worków typu Big Bag warto zastanowić się, jaki ich rozmiar i liczba będą odpowiednie do bezpiecznego załadunku i transportu. W przypadku gruzu bardzo ważne jest, aby worek wyposażony był w 4 uchwyty. Tylko w ten sposób można w łatwy sposób przenosić i rozładowywać zawartość worków. Kiedy wybrać worek Big Bag na gruz, a kiedy kontener? Wszystko zależy od ilości gruzu. Jeżeli jest go niewiele, lepiej zainwestować w worek Big Bag. Ułatwi on szybkie sprzątanie na miejscu budowy i ogranicza miejsce, które należałoby przeznaczyć na duży kontener. Dodatkową zaletą jest to, że nie ponosi się kosztów postoju.

Transport worków Big Bag

Przewożenie materiałów budowlanych, w tym gruzu, w workach Big Bag musi być przeprowadzone w sposób bardzo precyzyjny. Priorytetem przewoźników powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo, co może być zagwarantowane jedynie w momencie, gdy odpowiednio zabezpieczy się worki. Przypinanie ich wyłącznie pasami może nie zdać egzaminu. Co zatem robić? Zaleca się, aby gruz transportowany w Big Bagach najpierw ustawić na paletach, rozlokowanych na specjalnych, nadmuchiwanych matach. Dopiero w dalszej kolejności można przypiąć je pasami. Tylko taki sposób znacznie zminimalizuje ryzyko pojawienia się niebezpiecznych w transporcie sytuacji.