Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki propylenowe (pp) to wszechstronne produkty wykorzystywane do wielu rodzajów materiałów, w tym drewna, ziarna, ekogroszku, ale także odpadów budowlanych (gruzu, pozostałości po kafelkach, panelach, ramach okiennych itp.). Dla wielu przedsiębiorców worki pp służą ponadto do pakowania i transportu produkowanych przez nich towarów. Dlaczego stają się one coraz popularniejsze? Jakie są ich największe zalety? Czy mają wady? Sprawdź, dlaczego warto w nie inwestować.

Zalety worków propylenowych

Korzystanie z worków polipropylenowych związane jest z wieloma zaletami. Do najważniejszych zaliczają się m.in.:

  • lekkość,
  • niskie koszty produkcji i zakupu,
  • wszechstronność zastosowania - nadają się do zarówno do branży budowlanej, jak i rolniczej i spożywczej,
  • łatwość w laminacji - z łatwością można nadrukować na nich logo firmy lub też reklamę usług, co ułatwia promocję przedsiębiorstwa,
  • biodegradowalność - materiał, jakim jest polipropylen, rozkłada się znacznie szybciej niż inne tworzywa sztuczne. Oznacza to, że do wody, gleby i powietrza w wyniku rozkładu worków, dostaje się mniej toksyn, co zmniejsza ryzyko upośledzenia naturalnego łańcucha pokarmowego panującego w przyrodzie,
  • swobodna cyrkulacja powietrza - co jest niezwykle istotne w przypadku przechowywania produktów spożywczych,
  • wielokrotność użycia,
  • łatwość w transporcie,
  • ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, szkodników, pleśni itd. Specjalna taśma pozwala na bardzo szczelne zamknięcie worka. 

Jak widać, polipropylen stanowi dużą konkurencję dla innych tworzyw, z których wykonuje się worki. Nie bez kozery zatem jest najchętniej wykorzystywanym materiałem przez wszystkich producentów worków typu big bag. 

Worki polipropylenowe najczęściej pakowane są w większych ilościach - po 50, 100, 500, 1000, a nawet 10000 sztuk. W związku z tym zakup można dopasować indywidualnie do potrzeb (prywatnych i profesjonalnych). 

Trwałość worków propylenowych

Materiał na worki propylenowe wyróżnia się bardzo dużą trwałością. Jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a największe gabarytowo worki typu big bag mogą pomieścić nawet do 2 ton odpadów budowlanych, ziaren i innych produktów. W związku z tym, są doskonałą alternatywą dla znacznie kosztowniejszych kontenerów. 

Inwestycja w worki pp to ponadto korzyści dla ekologii. Ze względu na swoją wysoką trwałość, z powodzeniem zastępują one pojemniki bardziej wrażliwe na pęknięcia i zepsucia. Oznacza to, że mogą służyć przez wiele miesięcy, a nawet lat, nie generując ewentualnych kosztów zakupu kolejnych worków. To zatem inwestycja, która w przyszłości zwraca się wielokrotnie.

Warto także podkreślić, że worki polipropylenowe są wyjątkowo odporne na działanie wysokich temperatur. Badania wykazały, że temperatura topnienia materiały oscyluje w zakresie od 130°C do 170°C. W takich warunkach materiał nadal zachowuje swój kształt.