Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki typu Big Bag to doskonała alternatywa dla ciężkich i zajmujących wiele przestrzeni kontenerów. Dzięki lekkości, elastyczności i wielkogabarytowości pozwolą szybko zadbać o czystość w miejscu budowy lub remontu. Ich wytrzymałość sprawia, że posłużą do bezpiecznego przechowywania lub transportu odpadów, gruzu lub innych produktów do łącznej masy 2 ton.

Szerokie zastosowanie worków Big Bag sprawia, że z powodzeniem wykorzystuje się je w branżach:
• rolniczej,
• spożywczej,
• budowlanej,
• remontowej,
• chemicznej.

Sklep z workami Big Bag w Krakowie oferuje szeroki asortyment produktów dopasowanych do potrzeb klienta. Przed zakupem warto jednak sprecyzować szczegółowe parametry, co pozwoli na ich lepsze dopasowanie do potrzeb.

Jakie Big Bagi wybrać?W sklepie z workami Big Bag dostępne są modele o różnych rozmiarach, gramaturze i udźwigu. Najczęściej jednak kupowanymi są te o gabarytach 90x90x100cm, 90x90x120cm oraz 90x90x160cm. To, jakie worki Big Bag należy wybrać, uzależnione jest od ich przeznaczenia.

Największe worki typu Big Bag wyposażone są w kompletne uszczelnienie szwów, powlekane tkaniny, a także występują w opcji z zasypem i spustem. Dzięki temu są jeszcze bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W związku z tym idealnie nadają się do transportu i przechowywania materiałów sypkich np. zboża lub substancji pylących. Wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć (polietylen, polipropylen), co chroni przechowywany towar przed zepsuciem. Dodatkowym atutem tego modelu jest obecność tzw. lejów zasypowych. Największe Big Bagi występują w wariancie z płaskim dnem i czterema uchwytami. Te modele sprawdzą się z kolei przy przechowywaniu gruzu, różnego rodzaju odpadów budowlanych, ziemi, czy też kostek brukowych.

Worki Big Bag w mniejszych i większych rozmiarach przeznaczone są do pakowania m.in. nawozów, szkła, pozostałości po ceramice, zużytych wiaderek po farbie, worków po klejach i gipsach, a także dachówek. Dla wygodny warto wybrać wersję z 2 uchwytami i płaskim dnem.

Ze względów prawnych i bezpieczeństwa, w workach typu Big Bag nie wolno przechowywać azbestu, wełny mineralnej, środków chemicznych, a także odpadów elektronicznych i komunalnych.

Zalety Big BagówWorki Big Bag na odpady mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Sztuczne tworzywa najwyższej jakości sprawiają, że zawartość worków jest całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne i wilgoć. Przed wypełnieniem, worki zajmują mało miejsca, a po wypełnieniu, dzięki ergonomicznym kształtom, dopasowują się do środka transportu. Puste i nieużywane mogą być przechowywane na niewielkiej przestrzeni.

Korzystanie z worków typu Big Bag oszczędza nie tylko przestrzeń, ale i bezcenny czas, który musielibyśmy poświęcić na logistykę wynajmowania osobnego kontenera.