Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki wykonane z nylonu cieszą się obecnie dużą popularnością w wielu gałęziach przemysłu. Nylon jest tworzywem sztucznym, składającym się z poliamidów. Co ciekawe, nylon był pierwszym w historii materiałem syntetycznym. Przeczytaj, jakimi cechami wyróżnia się nylon i dlaczego warto inwestować w worki wykonane z tego materiału?

Czym wyróżnia się nylon?

Nylon jest tworzywem przyjemnym w dotyku i wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Dużą zaletą jest także to, że szybko wysycha i jest wyjątkowo odporny na rozwój pleśni i grzybów. Ponadto, worki nylonowe mają zdolność do absorpcji oleju i silikonów z różnego rodzaju roztworów. 

W przemyśle nylon wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji odzieży, w tym głównie sportowej i kąpielowej. W warunkach domowych wykorzystuje się je również w produkcji wyrobów alkoholowych, np. wina. 

Worki filtracyjne wykonane z nylonu 

Worki filtracyjne wykorzystywane są na szeroką skalę w celu oczyszczania cieczy. Jest to bardzo szybkie, a przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie w tych gałęziach przemysłu, w których wykorzystuje się lakiery, farby, żywice i oleje. Worki nylonowe są przede wszystkim tanie, co pozwala na zminimalizowanie kosztów produkcji. 

W sprzedaży dostępne są worki filtracyjne z efektywnością od 5 µm do 1200 µm. Nylon monofilamentowy oznaczany symbolem NMO. Na powierzchni siatki widoczne są drobne włókienka w postaci drobnej kratki. Stopień zatrzymania na poziomie 98% stał się możliwy, dzięki właściwości, jaką jest absolutny stopień zatrzymania. Stosuje się go przede wszystkim w świecach filtracyjnych. 

Co ciekawe, worki nylonowe mogą zostać ponownie wykorzystane. Wystarczy je dokładnie umyć. Poza nylonem, worki filtracyjne wykonuje się również z poliestru i polipropylenu. Rodzaj wykorzystanego materiału uzależniony jest od kilku czynników, w tym warunków temperaturowych procesu filtracji. Przy bardzo wysokich temperaturach rekomendowane jest użycie włókna szklanego. 

Ceny worków nylonowych

Dokładny koszt worków filtracyjnych uzależniony jest od ich rozmiarów. Najmniejsze z nich, wykorzystywane na potrzeby domowe np. do prasy (o pojemności od 6 do 20 litrów) to wydatek około 10-20 złotych. Im większe gabaryty, tym większy koszt produkcji, a tym samym zakupu.