Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Plastikowe opaski zaciskowe na worki (zwane też trytkami) znajdują zastosowanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Pozwalają na zabezpieczenie zawartości worka przed różnymi czynnikami, w tym gryzoniami, wilgocią, promieniowaniem słonecznym, czy zwyczajnie wysypaniem. Co więcej, opaski zaciskowe na worki stosowane są również do porządkowania kabli elektrycznych, przewodów, instalacji hydraulicznej, czy sieci telekomunikacyjnej.

Zaciskowe opaski wykonane z plastiku dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można dopasować je do koloru worka, co daje estetyczny efekt.

Największe zalety plastikowych opasek zaciskowych na worki

Opaski zaciskowe wyróżniają się wieloma zaletami. W tym przede wszystkim:

 • niską ceną, 
 • dużą wytrzymałością na uszkodzenia,
 • możliwością wielokrotnego użycia,
 • odpornością na czynniki chemiczne i promieniowanie słoneczne,
 • wytrzymałość na zerwanie i nacisk.

Produkty do zabezpieczenia worków na całej swojej długości posiadają ząbkowanie, co ma na celu idealne dopasowanie pętli do potrzeb. 

Charakterystyka opasek zaciskowych na worki

Większość opasek zaciskowych na worki wykonana jest z tworzywa sztucznego o elastycznych właściwościach. Najczęściej jest nim poliamid. Dostępne są w opakowaniach zbiorczych po 100 sztuk. Ich cena rozpoczyna się już od kilku - kilkunastu złotych. 

Rodzaje opasek zaciskowych

Opaski zaciskowe wykonane z tworzyw sztucznych można podzielić na:

 • otwieralne,
 • ślimakowate,
 • sprężynowe,
 • rzepowe,
 • szczękowe,
 • z podwójnym zamkiem,
 • miniopaski.

Gdzie można stosować opaski zaciskowe

Popularne trytytki służą nie tylko do zabezpieczenia worków, czy porządkowania długich kabli i sieci telekomunikacyjnych. Można śmiało powiedzieć, że sposób ich wykorzystania ogranicza jedynie wyobraźnia. Opaski zaciskowe przydają się w każdym gospodarstwie domowym. Mogą być stosowane do montowania kołpaków i tablic rejestracyjnych. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie własnej posiadłości, mogą za pomocą opasek zaciskowych zamontować reklamę na balustradzie swojego balkonu. Dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie otwartej paczki makaronu, mąki, kawy lub innych produktów spożywczych, które mogą wywietrzeć lub ulec wysypaniu. Za pomocą opasek zaciskowych można także uporządkować dokumenty, stworzyć swój własny notes, a nawet spiąć klucze. 

W przemyśle farmaceutycznym, plastikowe trytytki stosuje się do etykietowania worków i kartonów, w którym przechowywane i transportowane są leki. Co ciekawe, dużych rozmiarów opaski zaciskowe są często wykorzystywane przez policję do aresztowania sprawców. Są zatem tańszą i odporną na zerwanie alternatywą dla kajdanek. 

Jak widać, popularne opaski zaciskowe na worki są tanim i niezbędnym gadżetem, który przyda się w każdym domu. Ich atrakcyjna cena, łatwa dostępność i mnogość zastosowań, czyni z nich coś, co powinien mieć każdy.