Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki typu Big Bag cieszą się bardzo dużą popularnością w branży spożywczej, chemicznej, rolnej i budowlanej. Występują w różnych rozmiarach i rodzajach, dlatego też z łatwością można dopasować je do własnych potrzeb. Nadają się idealnie do przechowywania i transportowania zboża i nie tylko. Worki Big Bag na zboże wykonane są z materiału zwanego polipropylenem. Jego największą zaletą jest wytrzymałość i duża ochrona przed wilgotnością, a tym samym rozwojem pleśni i grzybów. Towar jest także zabezpieczony przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Gwarantuje to zachowanie zbóż w najlepszej jakości. Aby mieć gwarancję, że produkt spożywczy pozostanie nienaruszony, materiał polipropylenowy powinien być powlekany. Tylko wówczas ma się pewność właściwej cyrkulacji powietrza. Są elastyczne, co oznacza, że z łatwością dopasowują się do kształtu przechowywanego materiału. Zajmują także znacznie mniej miejsca w transporcie.

Jak korzystać z worków typu Big Bag?

Korzystanie z worków Big Bag na zboże nie różni się niczym od przechowywania ich w innego rodzajach pojemników, czy kontenerów. To najlepsza metoda na zabezpieczenie plonów, nie tylko zboża, ale także paszy, czy innego rodzaju ziaren.

Jakie są rodzaje worków Big Bag?

Worki Big Bag na zboże dopasować można do gramatury i występują w trzech różnych rozmiarach: 90x90x120 cm - to bez wątpienia najpopularniejszy rozmiar. Można kupić je w wersji z otwartą górą i aż 4 uchwytami, co ułatwia przenoszenie. Dostępny jest również w modelu z uszczelnieniem szwów i spustem, co sprawia, że nadaje się do pylących materiałów np. mąki, 62,5x62,5x120 cm - dostępny w dwóch wersjach - z jednym lub dwoma uchwytami. Jeśli doda się do nich wkładkę, może bez większego problemu przechowywać w nich nawóz, 70x110x120cm - wyposażony w lej spustowy i 4 uchwyty. Jest na tyle wytrzymały, że można przechowywać w nim także odpady pobudowlane, w tym gruz. Zboże i inne materiały sypkie mogą być przechowywane i transportowane w każdym z nich. Największe worki na zboże mogą pomieścić nawet 2 tony surowca. Na rynku dostępne są dwa rodzaje worków: jedno- i wielorazowe. To od indywidualnych preferencji i potrzeb zależy, które warto kupić. Warto jednak zaznaczyć, że Big Bagi różnią się między sobą konstrukcją, ilością uchwytów, wysokością, a także rozmiarem dna. Firmy mogą je spersonalizować - dodać na nich swoje logo. Na korzyść worków Big Bag przemawia także ich cena. Jest ona znacznie niższa, niż wynajem wielkiego kontenera i uiszczenie wszystkich niezbędnych opłat związanych z m.in. postojem. Co więcej, po wykorzystaniu worków można bardzo łatwo je zutylizować lub wykorzystać ponownie do podobnych celów. Jak widać, zakupów Big Bag na zboże to inwestycja na lata, co jest szczególnie ważne w przypadku małych i nieco większych przedsiębiorstw rolnych. Z zalet Big Bag skorzystają także prywatni rolnicy, którym zależy na bezpiecznym przechowywaniu zboża.