Woreczki strunowe to opakowania ze struną, która umożliwia wielokrotne zamykanie i otwieranie. Wytwarza się je z polietylenu, bezbarwnego tworzywa o wytrzymałości pozwalającej na wielorazowe ich wykorzystywanie. Warto mieć na uwadze fakt, że nie są one całkowicie wodoszczelne, więc nie powinno się w nich przechowywać płynów, ale szczelność zamknięcia jest wystarczająca kiedy mamy do czynienia z drobnymi przedmiotami, czy granulkami. Występują w dwóch opcjach zamknięcia - worki strunowe z suwakiem i ze struną zaciskaną ręcznie. Na rynku mamy je dostępne też w różnych rozmiarach, dlatego ich opcji wykorzystania jest wiele.
Zastosowanie małych woreczków
Najczęściej torebki strunowe przydają się podczas segregowania i porządkowania małych przedmiotów, dlatego korzysta się w nich szczególnie chętnie w takich miejscach jak pasmanterie, sklepy z akcesoriami do stylizacji paznokci, czy ręcznego wyrobu biżuterii. W znacznym stopniu ułatwiają przechowywanie wszelkiego rodzaju koralików, igieł, haftek, guzików, cekinów, czy małych zawieszek. Dla jubilerów dodatkowo są przydatne ze względu na zabezpieczenie ich wyrobów przed kurzem i wilgocią.
Doskonale sprawdzają się również w szpitalach i aptekach, kiedy zachodzi potrzeba wydania pojedynczych tabletek pacjentowi, a woreczki strunowe chronią leki przed zawilgoceniem oraz zgubieniem.
Dodatkowo, przedsiębiorcy z nich korzystający, często decydują się na woreczki strunowe z nadrukiem, aby produkty w nich sprzedawane od razu miały oznaczenie firmowe.
Zastosowanie dużych worków
Worki strunowe w dużym rozmiarze zwykle widujemy w kuchni. Bez względu na to, czy jest to lokal gastronomiczny, czy domowy aneks kuchenny, tak samo stosuje się je mrożenia żywności. Dzięki temu, że są bezbarwne i przezroczyste, łatwo zidentyfikować ich zawartość, a jeśli nadal był z tym problem, można wykorzystać torebki z białą plakietką, na której jest miejsce opisania tego co wewnątrz. Szczególnie przydatne są kiedy mrozimy coś drobnego w większej ilości i chcemy sięgać po to wielokrotnie. Strunowe zamknięcie zapobiegnie wtedy rozsypywaniu się tego w szufladzie zamrażarki.
Wygodnie używa się ich też do pakowania świeżej żywności na drugie śniadanie lub po prostu jako jej dodatkowe zabezpieczenie. Na przykład podczas pieszych wycieczek, kiedy będziemy przez dłuższy czas poza cywilizacją, nie chcielibyśmy, żeby niedokręcona butelka spowodowała rozmoknięcie wszystkich naszych kanapek.
Przy dłuższych wyjazdach, kiedy zabieramy ze sobą kosmetyki toaletowe, też ochronią nas przed niechcianą awarią w walizce. Wystarczy, że nasz ulubiony żel pod prysznic włożymy do takiego opakowania i mamy pewność, że nawet gdyby przypadkiem się otworzył, nie ubrudzi naszych ubrań.
Tak samo jak torebki w mniejszych rozmiarach, duże też dobrze sprawdzają się w organizowaniu i segregowaniu. Można je stosować podczas domowych porządków, kiedy chcemy osobno przechowywać akcesoria i ubrania sezonowe, jak choćby czapki i rękawiczki. Szczelnie zamknięte w woreczku, będą chronione przed brudem, kuchem i uszkodzeniami mechanicznymi.
Zastosowanie bardzo dużych worków
Kiedy mówimy o woreczkach strunowych to rzadko przychodzą nam te o naprawdę dużych rozmiarach. Są wprawdzie wykorzystywane bardziej okazjonalnie niż na co dzień, ale nie umniejsza to ich praktyczności.
Doskonale sprawdzą się przy wiosennych porządkach, kiedy chcemy grube kurtki i swetry odłożyć na kolejny sezon. Wybiera się wtedy worki z suwakiem, a dodatkowo otworem umożliwiającym zassanie powietrza przy pomocy odkurzacza. W ten sposób dodatkowo zmniejsza się objętość pakunku i łatwiej go przechować, dlatego tak samo sprawdzi się to w przypadku dodatkowej kołdry i koców.