Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki raszlowe powstają z plecionej siatki z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są wytrzymałe i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co szczególnie ważne gdy chcemy przechować produkty spożywcze. Mogą różnić się sposobem splotu, ale pozwala to na lepsze dopasowanie jego rodzaju do konkretnego celu w jakim zostaną użyte. Dodatkowym atutem jest niska cena i możliwość ich wielokrotnego wykorzystywania, a zastosowań mają naprawdę wiele.

Worki raszlowe na roli

W rolnictwie równie ważne jak urodzajne plony jest odpowiednie ich przechowanie, by wieloma owocami i warzywami po zebraniu można się było cieszyć niemal cały rok. Poza wytycznymi odnośnie miejsca składowania trzeba pamiętać o tym w czym to robić, szczególnie jeśli w planujemy transport zbiorów. Wszelkie opakowania foliowe odcinając dostęp powietrza doprowadzają do ich zawilgocenia, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się pleśni. Z kolei skrzynki drewniane lub plastikowe są problematyczne w magazynowaniu, a do tego niewygodnie się je przenosi. Za to doskonale w tej roli sprawdzają się worki raszlowe, które dzięki otworom zapewniają cyrkulację powietrza, pozwalają na łatwe transportowanie, a do ich przechowywania potrzebna jest minimalna ilość przestrzeni. Najczęściej przechowuje się w  nich rośliny okopowe takie jak: marchew, pietruszkę ,buraki, czy ziemniaki, przez które często określa się je właśnie jako worki na ziemniaki. Nawet w marketach można zobaczyć, że przywożone są w nich również papryki, jabłka, czy cebule. 

Worki na drewno

Miłośnicy domowych kominków z pewnością również mają do czynienia z workami raszlowymi, ponieważ właśnie w nich sprzedaje się drewno do nich. W tym wypadku poza łatwością przechowywania i niską ceną decydującym czynnikiem są otwory, które umożliwiają schnięcie drewna w trakcie jego składowania. Do tego ostre zakończenia porąbanych kawałków drzew nie rozrywają ich, co miałoby miejsce w przypadku zastosowania opakowań o strukturze bez perforacji. 

Worki na zrębki

Branża drzewna korzysta z nich nie tylko jako worki na drewno kominkowe, ale również wtedy gdy ma do czynienia z małymi fragmentami tzw. zrębkami. Powstają one podczas rozdrabniania drewna przy pomocy rębarek lub właśnie rozdrabniarek. W przemyśle stosuje się je w produkcji pelletów czy brykietów, ale znajdują zastosowanie też w ogrodnictwie, choćby do ściółkowania rabat. Tym bardziej ważne by były odpowiednio wysuszone, bo w nich szczególnie łatwo o rozwój zarodników pleśni, bo pozbawiłoby je jakiejkolwiek użyteczności.

Worki w gospodarstwie domowym

Nie musimy mieć dużego areału albo prywatnego lasu, żeby zauważyć korzyści wynikające z posiadania worków raszlowych w swoim składziku lub piwnicy. Przydadzą się świetnie kiedy trzeba zebrać jesienne owoce, czy przechowywać większą ilość ziemniaków. Ułatwią też przywrócenie porządku w ogrodzie po przycinaniu gałęzi drzew i krzewów. Dodatkowo w takim worku świeże drewno bez przeszkód schnąć i dzięki temu zostać później wykorzystane w dowolny sposób.