Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Wyroby z lekkich tworzyw sztucznych są powszechnie używane zarówno w warunkach domowych, jak i na skalę przedsiębiorstw. Wiadra plastikowe zrewolucjonizowały rynek podobnych pojemników wykonanych ze znacznie cięższych blach. Sam plastik okazał się materiałem nie tylko łatwym do przenoszenia i przechowywania, ale przede wszystkim znacznie tańszym w pozyskaniu i bardziej elastycznym. Nic zatem dziwnego, że w szybkim tempie zaczęto z niego produkować nie tylko wiadra, ale praktycznie wszystko, co nadawało się do codziennego użytku.

Jakie są największe zalety wiader plastikowych? Czytaj dalej i sprawdź.

Wiadro plastikowe zapewnia komfort

Wiaderka plastikowe są bardzo uniwersalne i dlatego też z powodzeniem stosuje się je w gospodarstwach domowych, rolnictwie, usługach i zakładach przemysłowych. Celów ich użytkowania może być wiele, służą m.in. do przechowywania żywności i produktów sypkich, czy też noszenia cieczy, odpadów budowlanych (np. gruzu) i niepotrzebnych, zużytych materiałów. 

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment wiader plastikowych np. z pokrywką, bez pokrywki, do przechowywania żywności i o różnych kształtach (np. prostokątne lub kwadratowe). Ich wybór uzależniony jest indywidualnych potrzeb. 

Największymi zaletami wiader plastikowych są: 

  • niewielki ciężar - puste wiaderka plastikowe można swobodnie przenosić i transportować nawet w bardzo dużych ilościach. Po uzupełnieniu, ich masa stanowi jedynie niewielki odsetek materiału, który je wypełnia, 
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne - są przede wszystkim niewrażliwe na działanie czynników środowiskowych, w tym silne promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i deszcz,
  • estetyka - obecnie wiadra plastikowe dostępne są w rozmaitych kolorach i kształtach. Przedsiębiorstwa mogą zatem wybrać barwy odpowiadające logo firmy i nadrukować na nich własne reklamy,
  • niski koszt produkcji i zakupu (w porównaniu z wiaderkami metalowymi, beczkami itp.),
  • odporność na czynniki chemiczne,
  • duża szczelność.

Przed zakupem wiadra plastikowego warto zastanowić się, jaki jego model będzie ułatwiał jego użytkowanie. W przypadku przechowywania w nim cieczy np. farb dobrze jest, gdy produkt wyposażony jest w tzw. dziubek. Jeżeli z kolei wiadro służyć będzie do wynoszenia gruzu, jego rączki muszą być wykonane z solidnych materiałów i zapewniać wygodny udźwig. 

Osoby, które dbają o ochronę środowiska, powinny rozważyć zakup wiaderek plastikowych z biodegradowalnego materiału. Rozkładają się one znacznie szybciej, niż zwykły plastik, a co za tym idzie, wypuszczają mniej szkodliwych toksyn do gleby, powietrza i wody. 

Ekspansja plastiku na rynek światowy

Produkcja wiader plastikowych na skalę światową ruszyła na początku lat 20. XX wieku, a ich wielka ekspansja miała miejsce dopiero 40 lat później, po II Wojnie Światowej. Początkowo ich użycie budziło wiele niechęci, jednak dzisiaj znajdują się w prawie każdym domu i na terenie większości zakładów produkcyjnych i budowlanych.