Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Plandeki przeznaczone są do okrywania różnego rodzaju materiałów, zarówno tych gromadzonych w jednym miejscu, jak i transportowanych. Na rynku dostępne są okrycia w różnych rozmiarach i wykonane z rozmaitych tworzyw. Kiedy warto je używać? Na co zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie?

W asortymencie Big Bag Logistic znajdziesz duży wybór plandek okryciowych, dopasowanych do Twoich potrzeb. Jeśli masz pytania lub wątpliwości i nie możesz zdecydować się na konkretny model, skontaktuj się z nami, a z chęcią pomożemy.

Czym są plandeki okryciowe?

Plandeki okryciowe to nic innego jak produkt (najczęściej wykonany z PCV, polipropylenu lub innego tworzywa sztucznego), który chroni przed niskimi temperaturami, wilgocią, czy zwyczajnie przechowywaniem pod tzw. gołym niebem. W większości przypadków stosuje się je do ochrony drewna, pojazdów, narzędzi, siana, a nawet nieukończonego jeszcze dachu.

Rodzaje plandek

Plandeki różnią się przede wszystkim rozmiarem i grubością. O tym drugim parametrze decyduje oznaczenie gramatury na każdym produkcie. Im jej wartość jest niższa, tym cieńsza jest plandeka. Jednymi z najcieńszych są te o grubości 65g i zazwyczaj stosuje się je jako ochronę produktów znajdujących się na przestrzeniach pół otwartych. Nieco grubsze są plandeki o grubości 100-150g, a jednymi z najgrubszych te o gramaturze 200-210g.

Najczęściej wybierane plendeki to modele:

  • gospodarcze - zaliczane do jednych z najbardziej uniwersalnych. W swojej konstrukcji przypominają płachty, które wykorzystuje się do ochrony plonów w rolnictwie. Są najtańsze ze wszystkich rodzajów plandek i bardzo łatwo dostępne. Używa się ich przede wszystkim do okrywania drewna;
  • budowlane - jak sama nazwa wskazuje, zabezpieczają budowlę na różnych jej etapach. Są wykorzystywane głównie w ochronie nieukończonego dachu, ale także sprzętu budowlanego. Aby mogły zapewnić odpowiednią ochronę, konieczne jest ich odpowiednie zamontowanie;
  • samochodowe - sprzedawane jako ochrona do naczep, przyczep lub okrycia samochodów o różnych gabarytach. Jeśli mają chronić towar w trakcie jazdy, lepiej jest zainwestować w grubsze modele, natomiast w przypadku konieczności zapewnienia bezpieczeństwa pojazdowi na parkingu, bez problemu sprawdzą się te o niższych gramaturach.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie plandeki?

Rodzaj plandeki, a zatem jej wielkość i grubość, muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na rodzaj jej montowania (otwory do przeciągania liny), tak aby nie stwarzał on trudności i był stosunkowo prosty. Jeśli przechowywany pod nią towar jest szczególnie wrażliwy na zmieniające się warunki atmosferyczne, konieczne jest zakup plandeki z metalowymi kółkami (są bardziej wytrzymałe).