Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami - jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-17:00 pod numerami telefonów +48 730 005 733 / +48 690 012 220 i pod adresem e-mail sklep@bigbag24.pl  

Worki jutowe na ogół kojarzą się z przechowywaniem w nich kawy. Są jednak na tyle uniwersalne, że mogą posłużyć również do innych celów, w tym magazynowania żywności, ziemi, ziaren na paszę i wielu innych. Przeczytaj, jakie są ich zalety i czy warto w nie inwestować.

W Big Bag Logistic znajdziesz wiele rodzajów worków wielkogabarytowych, w tym również jutowych.

Worki jutowe - czym są?

Juta zaliczana jest do włókien łodygowych jednorocznej rośliny egzotycznej, która w warunkach naturalnych dorasta nawet do 3 metrów. Na szeroką skalę uprawia się ją w Chinach i Pakistanie. Tkaniny z niej wytwarzane wyróżniają się złoto-kremowym odcieniem i płóciennym splotem. I właśnie w związku z tym, są często wybierane przez zwolenników ekologicznych rozwiązań. Oprócz funkcji typowo użytkowej stanowią idealną dekorację w stylu rustykalnym.

Do czego wykorzystać worki jutowe?

Ze względu na swoją wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, strzępienie i przerwanie, worki jutowe sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Idealnie nadają się do przechowywania żywności i przydają także w ogrodnictwie. Tkanina jutowa przepuszcza powietrze, a to zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni, grzybów, a co za tym idzie nadgnicia magazynowanego wewnątrz pożywienia, czy innych produktów.

Do czego można wykorzystać worki jutowe? Będą doskonałe w m.in.:

  • zabezpieczeniu kwiatów i krzewów przed mrozem w sezonie jesienno-zimowym (często używane są przy zabezpieczaniu róż - wówczas worek jutowym nakłada się na roślinę od góry i na dole zawiązuje sznurkiem);
  • przechowywaniu sypkich artykułów spożywczych (w zależności od rozmiaru worka - orzechów, grochu, kawy, makaronów, kasz, czy też ryżu);
  • magazynowaniu ziemi;
  • transportowaniu i magazynowaniu jabłek, gruszek i innych owoców (worki jutowe są bardzo popularne w sadownictwie);
  • ozdabianiu doniczek roślin domowych;
  • pakowaniu prezentów (nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia).

Worki jutowe są nieco droższe niż zwykłe worki foliowe, jednak warto zaznaczyć, że nie tylko są bardziej wytrzymałe, ale też nie rozkładają się tak długo, jak zwykły plastik. Ponadto można je wykorzystać wielokrotnie. Nawet jeśli ulegną zawilgoceniu, to w prosty sposób można je wysuszyć i użyć ponownie w dowolnym celu.

Osoby wykazujące się dużą kreatywnością i odrobiną talentu często wykorzystują worki jutowe do dekoracji wnętrz. Miłośnicy rozwiązań eko i neutralnych barw, wykonują z nich dywany do kuchni, czy spiżarni, a także obrusy i poduszki dekoracyjne.

Worki jutowe wyróżniają się naturalnym wyglądem i dlatego też nie będą zaburzały aranżacji wnętrza, w którym będą przechowywane. Co więcej, będą idealnie komponowały się z zielenią ogrodu, domową spiżarnią, drewutnią, a nawet większą kuchnią.

Masz pytania lub wątpliwości dotyczących worków jutowych? Napisz do nas, a postaramy się pomóc.